Nejbližší koncerty

15.11.2018 Koncert
Vyškov, Česko
30.11.2018 Koncert
Brno-Bystrc, Česko
14.12.2018 Koncert
Praha, KD Mlejn, Česko
další koncerty....

Aktuálně

obrazek
22.10.2015

Sedmnácté studiové album brněnské trampské skupiny Kamelot se jmenuje Babí léto. Je na něm tucet písniček, mezi nimi mimo jiné duety zpěváka Romana Horkého s Ilonou Csákovou, Daliborem Jandou a Petrem Bendem. Nejen o nich Horký, jenž Kamelot v roce 1982 založil, vypráví na serveru Novinky.cz

obrazek
22.10.2015

Brněnská folková kapela Kamelot působí na scéně už 30 let a před pár dny, čtvrt století od první desky, vydala nové album nazvané Babí léto. Autorem všech písní je už tradičně zpěvák a kytarista s originální hráčskou technikou Roman Horký. Je to jeho osmnáctá autorská deska.

obrazek
22.10.2015

Poslechněte si rozhovor s Romanem Horkým , který s ním natočil známý pardubický folkař a lídr skupiny Marien Víťa Troníček 4.10.2015 před Jeskyní Výpustek v Moravském krasu pro pořad Českého rozhlasu Folková pohlazení.

obrazek
21.10.2015

Již bezmála pětatřicet let se na naší folkové scéně pohybuje kapela Kamelot, která právě vydává své dvacáté páté album. Nese název Babí léto a pokřtěno bylo ve středu 16. září. Úvod patřil „rosničce" Taťáně Míkové a jejímu výkladu o původu označení babí léto. Skupina s frontmanem Romanem Horkým poté naživo zahrála ukázky z alba, přičemž Anděla s nimi zazpívala Blanka Šrůmová a Kavčici Petr Bende, kteří zároveň album pokřtili. Kamelot také v premiéře představil klip k titulní písni.

obrazek
21.10.2015

Do posledního místa zaplněná jízdárna se v pátek večer na výsost dobře bavila. Kromě tradičních hitů dvou populárních zpěváků totiž zazněly i společné projekty obou aktérů charitativního koncertu. Jeho součástí byl i křest zbrusu nového CD Romana Horkého Babí léto.

obrazek
21.10.2015

Sešli se znovu společně na jednom pódiu. A znovu bavili do posledního místa zaplněné hlediště. Tentokrát se Petr Bende a Roman Horký společně zúčastnili charitativního projektu náměšťské Kavárny Pohodička,který se podruhé konal na pomoc lidem s mentálním postižením. Hudba pro Pohodičku, jak se vskutku povedená akce jmenovala, přilákala do jízdárny náměšťského zámku více než šest stovek návštěvníků.

obrazek
05.10.2015

Roman Horký v rámci podzimního výletu s rodinou navštívil i své pardubické kamarády, kteří organizovali pro své fanoušky koncert v Moravském krasu. Akustický koncert Marien se odehrál v jeskyni Výpustek, která má opravdu výjimečnou akustiku. Ke společnému vystoupení nebylo Romana třeba přesvědčovat, protože atmosféra byla opravdu skvělá.

obrazek
04.09.2015

Rozhovor s Romanem Horkým najdete v aktuálním čísle vydání časopisu Překvapení č.40, který právě vyšel.

obrazek
03.07.2015

Album Babí léto je sice podepsáno také skupinou Kamelot, ale výhradním autorem písní i textů je tradičně kytarista a zpěvák Roman Horký. Ten každou z písní koncipoval jako vyznání "někomu" či "něčemu" a ke každé v bookletu připsal pár vět o tom, proč ji složil. Ale hlavně k natáčení pozval nečekané hosty. A v jednom případě musel dostat svolení od manželky.

obrazek
18.08.2015

Tisková konference k vydání nového CD Babí léto a také videoklipu se konala v kongresovém centru Žižkovské věže v Praze 16.9.2015. Úvodní přivítání a řeč patřila vynikající české moderátorce, a to nejen počasí,Taťáně Míkové. Poté Roman Horký společně s kapelou zahráli titulní píseň z nového alba Babí léto. Z hostů, kteří se na albu svým zpěvem také podíleli, se představili Petr Bende a Blanka Šrůmová.

<<<< 1 2 3 4>>>>
Novinky

Partneři